Genel

Tragus Piercing İltihabı

Tragus piercing iltihabı özellikle ilk dönemlerde oldukça dikkat edilmesi gereken bir yaradır. Kulağınızı deldirirken gerekli önlemleri almış olmanız gerekir. Ama bu yazıyı okuyorsanız zaten o aşamayı geçmişsiniz demektir.

Tragus piercing iltihabı nasıl geçer? Öncelik tabii ki o bölgeye çok dikkatli bakmak, darbe almasını engellemek ve her zaman steril, temiz tutmaktır. Hava almasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Oksijen almalıdır. 60 gün çıkartmamak kaydıyla arada yerinden oynatmalısınız.

Tragus piercing iltihabı için çok sık kullanılan ve bilinen fucidin veya bepanthen kullanabilirsiniz yaranız için. Günde 2 kere kremi sürebilirsiniz. Farklı bir ilaç kullanmayın! Evde kullanılan havlularla kurulamayıp, havlu kağıt ya da temiz bir peçete ile kurulayabilirsiniz. Sabırlı olun, en en en önemli şey hijyen. Sızılar için çok nadir olmak kaydıyla ise ağrı kesici alabilirsiniz. Panik yapmayın, çok sık karşılaşılan bir durum. Titanyum ya da cerrahi çelik olan tragus piercing küpe kullanmalısınız. Bu ayrıntıya da çok dikkat edin. Geçmiş olsun!

Bu arada yeni gelen çelik meyveli tragus piercing küpelerimize de bi göz atmayı ihmal etmeyin. Sizin için özel olarak oluşturduğumuz 2021 tragus küpe modelleri size çok yakışacak! Sizi seviyoruz!

3 thoughts on “Tragus Piercing İltihabı

  1. Levent dedi ki:

    Son günlerde blogunuzda çok fazla zaman geçiriyorum. Yine çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

  2. ÜmmüGülsüm Sezer dedi ki:

    Tragus bir hafta oldu deldirdim sadecee dünden belli biraz şişlik var teramisin krem kullandım

  3. nur dedi ki:

    merhaba yargısını deldireli 20 gün kadar oldu saçıma takıldı sanırım bilmiyorum çok hafif şişlik var fucidin sürüyorum çok hafif kanama geliyor kulak çöpüne iyileşir mi ? tedirginim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir