Genel

Optik Çerçeve Modelleri ve Fiyatları

dereceli gözlük cam fiyatları

Optik Çerçeve Modelleri ve Fiyatları konusunun çok merak edildiğini biliyoruz! Bu blog yazımızda size gözlük çerçevesi modelleri ve fiyatları hakkında bir bilgilendirme yapacağız.

Gözlük Çerçevesi Modelleri ve Fiyatları

Gözlük çerçevesi modelleri ve fiyatları bazı değişkenlere göre belirlenir. Bu değişkenler:

 • Optik gözlük çerçevesinde kullanılan materyal
 • Optik gözlük üzerinde bulunan cam
 • Gözlük çerçevesinde bulunan burun destekleri
 • Çerçevenin ağırlığı
 • Çerçevenin esnekliği

gibi değişkenler yer alır.

dereceli gözlük cam fiyatları

Optik Çerçeve Modelleri

Optik çerçeve modellerinden bahsedelim. Dereceli gözlük çerçevesi seçerken ilk düşünmeniz gereken ne sıklıkla kullanacağınızdır. Estetik görünüm çok önemli olsa da her gün kullanacağınız bir dereceli gözlük size rahat hissettirmelidir. Bunun için dikkat etmeniz gereken 2 önemli özellik bulunmaktadır. Bunlardan birincisi gözlüğün ağırlığı, ikincisi ise gözlüğün burun destekleridir. Ortalama bir dereceli gözlük çerçevesi 8 ile 40 gr arasında olmalıdır. Optik gözlük burun desteklerinde ise burun pedleri ya da gözlüğün kendi içerisinde bulunan, kendi materyalinden tasarlanan burun destekleridir.

Kullanacağınız optik gözlük her gün kullanılmayacaksa, yani; araç kullanırken, okuma yaparken, ya da herhangi kritik anlarda kullanmanız gerekiyorsa tasarım konusuna biraz daha eğilebilirsiniz tabii!

İnce Çerçeveli Optik Uyumlu Gözlük

Optik uyumlu gözlük modelleri arasında Zanoite’de en çok tercih edilen gözlük modeli: İnce çerçeveli gözlük grubu! Hem estetik tasarımı, hem günlük kullanıma uygun olan ağırlığı sebebiyle oldukça tercih ediliyor! Üstelik gözlük çerçeve formu ve boyutu sebebi ile hemen hemen her yüze uyumlu bir gözlük seçeneği.

Gözlük Çerçevesi Fiyatları

Gözlük çerçevesi fiyatlarının çerçeve ağırlığı, materyali, esnekliği, burun desteği gibi belirli değişkenlere göre farklılık gösterdiğini söylemiştik.

Göz doktorunuz muayene sonrası size uygun reçeteyi verdikten sonra, dereceli gözlük camınız gözlük çerçevesine montajlanır. Bu aşamadan önce isterseniz çerçeveyi optik mağazadan satın alabilir, isterseniz başka bir mağazadan satın aldığınız çerçeveyi kullanabilirsiniz. Taktıracağınız cam özelliklerine göre dereceli camın fiyatları değişkenlik gösterir.

Dereceli Gözlük Camı Fiyatları

Dereceli gözlük camı fiyatları belirlenirken:

 • Gözlük camı markası,
 • İnceltilmiş cam,
 • Uv400 korumalı cam,
 • Mavi ışınlara karşı korumalı cam,
 • Cam rengi,
 • Cam materyali
 • Cam filtreleri
 • Cam odakları vb.

Değişkenleri dikkate alınır. Dereceli gözlük cam fiyatları günümüzde ortalama 200₺ ile başlamakta ve belirtilen özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Gözlük Çerçevesi Fiyatları

Gözlük çerçevesi fiyatları son zamanlarda oldukça arttı!Biz Zanoite olarak size bu konuda fiyat avantajı yaratmak konusunda oldukça iddialıyız! 249,90 ile başlayan gözlük çerçevesi fiyatlarına göz atmak için buraya tıklayın! Satın aldığınız gözlük çerçevesini herhangi bir optik mağazada, dilerseniz dereceli camlar ile, dilerseniz güneş gözlüğü camı tercih ederek kullanabilirsiniz!

Bu arada, Zanoite ile ilgili daha fazla görsel görmek için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir