Genel

Neden ‘o’ takıyı taktım ?

Kolye, küpe bileklik ya da yüzük… Takı aslında sandığımızdan çok daha fazlası ! Kimi zaman bize edilen iltifatların sebebi, aşk hayatımızın göstergesi ya da kendimizi mutlu etmenin bir yoludur. Bazen de bizim karakterimiz ile, neden o takıyı taktığımızla ilgili bir çok ipucu verir…

Aynı zamanda takı seçimlerimiz bizim kişisel kimliğimizi de temsil eder.

İnci kolyeler, taşlı küpeler veya kalpli bir yüzük.

Minimal ya da gösterişli olması fark etmez, aksesuarlarımız bizim zevkimizden, dişiliğimizden geçmişimizden izler taşır.

Örneğin jean pantolon, düz bir kazak ve spor ayakkabı kombinini parlak taşlı, minimal bir küpe ile taçlandırmak kişinin asiliğini simgeler. Tarzım bu diyorsan, Torsio küpeyi mutlaka takı koleksiyonuna ekle! 

Vintage tarzda bir takı seti kişinin özgürlük kavramına verdiği önemi gösterir. Gold, antik havası estiren Assos bileklik veya Assos yüzüğü es geçme deriz! 

Gold takılar cömertliği ve çocukluğa olan özlemi simgeler. Aynı zamanda gold takı tercih edenler genellikle hırsı, azmi ve başarıya olan tutkusu ile dikkat çekenlerdir. Taşsız gold takılar tam bana göre diyorsanız Zanoite Classic Serisi tam size göre !

Silver takılar ise fedakar ve teslimiyetçi bir karakter yapısından izler taşır. 

Kırmızı taşlı takılar özgüveni, gücü, farkedilir olmayı anlatır. Enerji olarak düşük olduğunuz günlerde ya da mutsuz ve güvensiz hissettiğiniz günlerde tercih edebilirsiniz.

Mavi taşlı takılar, huzur ve dinginlik arayışını temsil eder. Aynı zamanda pratiklik getirir. Yoğun bir günde hem stresinizi azaltmak için hem de daha pratik olmak için tercih edebilirsiniz. Zanoite’nin önerisi Marino kolye ve Diana bilekliğe bi göz atmanızdan yana !

Yeşil taşlı takılar kişinin gelenekselliğini, geçmişe bağlılığını ve maddiyata önem verdiğini gösterir. Yeşil taşlı takıları tercih ediyorsanız Aura kolye vazgeçilmeziniz olacak !

Özellikle zerafeti simgeleyen inci ise geçmişten günümüze ilgi görmüş, bir çok alanda kullanılmış ve hep trend kalmıştır.. İnci maneviyatı, kişinin soyut değerlere daha çok önem verdiğini, duygusal bir yapıda olduğunu gösterir. Koleksiyonumuzda bol bol yer verdiğimiz inci kolye, küpe, bileklik ve yüzükler, kalbinizi çarptıracak nitelikte! 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir