Genel

İncili Takılar

inci takı modelleri incili takı modelleri inci kolye modelleri incili kolye modelleri

İncili takılar neden kadınlar için her zaman tercih edilebilir olmuştur. Gelin birlikte bakalım!

Zarafeti ile göz dolduran, az bulunabilirliği ile kıymetli, kendine has beyazın en güzel tonu ile eşsiz ve kusurlu kusursuzluğu ile her kadının düşlerine giren inci…

Bir istiridyenin metreler altında küçücük bir inci tanesini tam kalbinde büyütmesi beş yıl almasından mıdır bilinmez, inci senelerdir her toplumda çok kıymet görmüş, kimi zaman bir erkeğin sevdiği kadına sevgisinin derinliğini anlatmak için dilsiz bir söz olmuştur. Kimi zaman da köklü bir aile de kuşaklardır farklı tenlere değip, anneden kızına daha sonra onun kızına kalıp bir sevgi kıymet mirası olarak hayatlarımızda yer almıştır.

Her kadının farklı zevkleri, görünüşleri, giyim tarzları olsa da 7 den 70 e bir inciye sahip olmak her kadının hayali olmuştır. Buna sahip olan şanslı kadınlar kadife kaplı mücevher kutularında bir hazine gibi eşsiz incilerini saklamışlardır.

Bir inci tanesi sahibi olduğu kadını baştan aşağı tasvir eder. İnci yapı itibari ile tek, senelerce istiridyesi içerisinde saklanmış ve büyütülmüştür. Bir eşi benzeri olmayan, yalın, temiz, sadedir. Her kadın kadar kusursuz ve her kadın kadar kusurludur. 

Kimi filmlere konu olmuş, bir başrolün boynunda usulca kendini göstermiş, kimi romanlarda uzun uzun bir inci için neler  feda edilebileceği anlatılmıştır. John Steinbeck’in 1947 yılında kaleme aldığı İnci öyküsü onlardan sadece biridir.

Öyledir ki incinin hissettirdikleri ve değeri onlarca yıldır değişmediği için üzerine birçok uyarlama yapılmıştır. 2020 yılında bile bu kitap çok satanlarda yerini almıştır.

Geçmişte ve gelecekte, bir istiridyenin senelerce kalbinde büyüttüğü inci, ananelerimizin ve torunlarımızın düşlerinde büyümeye devam edecek. Sebebi de belli;

İnci bir kadındır tek başına, değerli, eşsiz ve bir düş…

Bizim de vazgeçilmezimiz olan inci kolye, küpe, yüzük ve bileklikler var tabii! Özel günlerinize eşlik edecek gösterişli inci küpe Luvia‘ya bi göz atın deriz. Sade gold zincir arasında inci detaylı kolye Esta‘yı da şiddetle tavsiye ediyoruz tabii!

Daha fazlasını görmek isterseniz küpe, kolye, bileklik ve yüzük kategorilerini ziyaret edebilirsiniz…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir