Genel

Dereceli Lens Kullanmanın Zararları

Dereceli Lens Kullanmanın Zararları hakkındaki bu blog yazımızın hepinize faydalı olması dileğiyle…

Göz bozukluğu durumunda gözlük kullanımına alternatif olarak tercih edilen dereceli lensler her ne kadar günlük hayatınızı kolaylaştırsa da, dikkat edilmesi gerekiyor.

Son dönemde sıklıkla karşımıza çıkan dereceli lens kullanımı estetik açıdan daha çok tercih ediliyor. Hem renkli olması açısından hem de gözlüğü kendine yakıştırmayan bireyler için daha hoş bir seçenek oluyor. Tabii bu durumda dereceli lens kullanmanın zararları biraz göz ardı edilebiliyor.

Dereceli lens göze zarar verir mi?

Dikkatli kullanmazsak evet. Bu konuda en çok karşımıza çıkan kornea problemleri. Dereceli lensin dikkatli kullanılmaması sonucunda göz kuruluğu, göz enfeksiyonu sorunları karşımıza çıkıyor. Bu da korneanın incelmesine sebep oluyor. Korneanın incelmesi gözde kalıcı hasarlara sebep olabilir! Bu yüzden dereceli lens kullanırken, dereceli lens göze zarar verir mi sorusuna odaklanmalısınız.

Dereceli gözlük çerçeveleri

Korneanızın zarar görmesi sonucunda uzun bir süre doktor kontrolü ile birlikte lens kullanmamalısınız. Lens kullanmanın estetik görünümüne alışmış bireylerin dereceli gözlüğe geçiş yapması biraz zor olabiliyor. Bu yüzden yüz tipinize uyacak dereceli gözlük çerçeveleri sizin için bi hayli önemli!

Optik gözlük çerçevesi modelleri

Optik gözlük çerçevesi modelleri konusunda bize güvenebilirsiniz! Gözlük çerçevesi kategorisinde bulunan tüm gözlükler optik uyumludur. Reçetenize uygun şekilde derecenize göre cam taktırabilirsiniz. Optik gözlük çerçevesi modellerine göz atmak için Ekran Gözlüğü | Gözlük Çerçevesi ‘ne tıklayabilirsiniz.

Dereceli Lens Kullanmanın Zararları yazımız umarım faydalı olur! Sizi seviyoruz!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir